Математика, яка є цікавою та зрозумілою

Чи аналізували ви вік ваших учнів, які найбільше захоплюються математикою? Грунтуючись на власних спостереженнях, можемо зазначити, як правило, у молодшій школі математика є одним з найулюбленіших предметів у більшості школярів. У середніх – показник трошки меншає. А чим складнішою стає навчальна програма, тим менше залишається прихильників цього предмету серед школярів. У чому ж річ?
На жаль, через брак наочності для багатьох учнів складні алгебраїчні чи тригонометричні формули так і залишаються лише цифрами на папері чи дошці. В уяві школярів, як правило, не мають жодного відношення до реального життя. Як допомогти учням осягнути тонкощі математики? Пропоную залучати сучасні технології, які доступні кожному! 
Представляю вашій увазі відповідну добірку цікавих інтернет-ресурсів, що допоможуть зробити складну математику насправді цікавою.

«Математичні етюди»: науково-популярний сайт для школярів

«Математичні етюди» – сайт, який розроблений спеціально для школярів. На ньому представлені спеціально розроблені серії коротких відео-фрагментів, що виконані з використанням тривимірної комп’ютерної графіки. Вони візуалізують сенс математичних моделей і супроводжуються відповідним текстовим роз'ясненням.
Як це можна використати:
Ресурс складається з наступних розділів:
  • Етюди: пізнавальні науково-популярні відеовізуалізації щодо сучасних задач математики та анімації, які по-новому висвітлюють відомі сюжети (наразі у бібліотеці сайту представлено понад 50 етюдів).
  • Мініатюри: добірка з 38 візуалізацій різнопланових математичних моделей. 
    Моделі: візуалізації математичних зразків, які можна зробити власноруч, їх залучення дозволяє більш усвідомлено опановувати наукові факти.
  • Диски: представлені локальні версії проектів «Математичні етюди», які можна скачати у відкритому доступі.
  • iMath: в розділі представлені 7 цікавих математичних додатків для iPhone/iPad.

«Піфагорія»: мобільний додаток з геометрії

«Піфагорія» – це ігровий мобільний додаток, в межах якого зібрана колекція захопливих геометричних задач різноманітної тематики.
У додатку представлені завдання з окремих розділів геометрії з різним ступенем складності (загалом в застосунку понад 300 рівнів).
Додаток може бути використаний школярами та дорослими для пошуку нестандартних підходів до обчислення, набуття геометричної інтуїції та вирішення головоломок.
Чия розробка:
Продукт розроблено компанією HIL, разом з додатком «Піфагорія» можна використовувати ще 5 не менш цікавих та корисних математичних застосунківвід розробника.
Як це можна використати:
Цей додаток можна застосовувати для опанування геометрії в ігровій формі. В  його межах охоплено такі теми:
  • довжина, відстань, площа;
  • паралелі і перпендикуляри;
  • кути і трикутники;
  • бісектриси, медіани, висоти, серединні перпендикуляри;
  • теорема Піфагора;
  • кола і дотичні прямі;
  • паралелограми, квадрати, ромби, прямокутники і трапеції;
  • симетрія, відображення, обертання.
У додатку також міститься словник-глосарій, використовуючи який можна повторити чи вивчити нові для себе математичні терміни.

Numberphile: короткі відеосюжети з поясненням практичного значення складної математики від найкращих математиків світу

Numberphile – відомий  міжнародний проект, на меті якого є популяризація математичних знань широкому загалу. Долучаються до створення відеосюжетів видатні математики з усього світу, у цікавий спосіб розповідаючи про застосування математичних принципів мислення у повсякденному житті.
Чия розробка:
Numberphile був створений у 2017 році з ініціативи американського відеожурналіста Брейді Харана та реалізований за підтримки Науково-дослідницького інституту математичних наук (MSRI). В свою чергу, MSRI є провідним центром спільних досліджень в світі. Він охоплює всі галузі математичних наук, щорічно MSRI відвідує понад 2000 провідних науковців з усього світу для обміну досвідом.
Як це можна використати:
При вивченні певної теорії (наприклад, числа Фібоначчі), продемонструйте на уроці короткий відеофрагмент, в якому видатні математики у захопливий спосіб пояснюють про прояв у природі тих чи інших математичних закономірностей.
Для цього можна використовувати або російськомовний варіант дублювання (на каналі міститься 56 відео тривалістю до 10 хвилин) або англійською (понад 400 відеосюжетів).

Немає коментарів:

Дописати коментар